0

Książki i komiksy

IPILIMUMAB

IPILIMUMAB
ocenaocenaocenaocenaocena
Cena: 15,90 PLN
ISBN:
Status: Dostępny w magazynach
Wysyłka: 10,99 PLN (przedpłata) 14,99 PLN (pobranie)
Opis produktu

Intrygujący tytuł tomiku „Ipilimumab”, jak wyjaśnia autor, to zwrócenie się w kierunku medycyny, bo ipilimumab to ludzkie przeciwciało blokujące antygen CTLA-4, przez co zwiększa możliwości układu odpornościowego człowieka.

− Odkrycie Jamesa P. Allisona, amerykańskiego immunologa, ma dziś zastosowanie w terapii nowotworowej. Chodzi zatem o przedłużanie ludzkiego życia – informuje autor. Wyjaśnia też, że dla niego swego rodzaju przeciwciałem jest pisanie i przebywanie ze słowami, choć − jak zaznacza − nie wie, czy dla odbiorców literatura ma współcześnie możliwość stawania się przeciwciałem blokującym nieznośną pustkę i bezsens ponowoczesnego, nieufnego świata.

Tomik poetycki ks. Rafała skomentował także Ernest Bryll: "Wiersze przeczytałem i warto je było przeczytać, więc chyba warto je było napisać. A to czy jest teraz czas dla poezji to już lamenty niepotrzebne. Zawsze był i nigdy go nie było. Wreszcie wiersze pisze się bez tzw. „commonsensu” bo i niby po co tak dziwnym słowem, co przez dziwność szuka prawdziwości. Nie do druku, a jednak druku dochodzą, jakoś tam trafiają do innych, a od innych do nas jak odbite echo… No, wszystko biurokratycznym słowem nie daje się wyjaśnić, ale i ja bym tak sobie poszedł z psem na spacer, stracił trochę oddechu przy Bramie wietrznej i wszedł wreszcie na strych Lublina, aby popatrzeć w niebo” – napisał w recenzji.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem